«آیت‌الله احمد جنتی» به روایت ۱۹۰ سند منتشر نشده، روانه بازار کتاب شد

به گفته خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «آیت‌الله احمد جنتی به روایت اسناد» از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.

این اثر که دربردارنده بیش از ۱۹۰ سند منتشر نشده درمورد آیت‌الله جنتی هست، درون پنج فصل به انضمام یک پیوست از اسناد، به تحقیق زندگی و مبارزات آیت‌الله احمد جنتی می‌پردازد.

 

فصل نخست، از تولد آیت‌الله جنتی درون سال ۱۳۰۵ تا شهریور ۱۳۳۲ را شامل می‌شود. درون این فصل، ضمن معرفی خانواده وی به رخدادهای مختلف تاریخی درون این برهه همچون کشف حجاب، شهریور ۱۳۲۰ و سقوط رضاخان و کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ اشاره می‌شود.

درون فصل دوم با عنوان «قدم درون مسیر علم» درمورد تحصیلات آیت‌الله جنتی صحبت می‌شود؛ فصل سوم نیز دربرگیرنده مطالبی درون رابطه با مدرسه حقانی، ضرورت و اهداف احداث این مدرسه و حضور آیت‌الله جنتی درون مدرسه حقانی هست. فصل چهارم نیز به معرفی خانواده و فرزندان اختصاص دارد.

فصل پنجم که یکی از با اهمیت‌ترین فصول کتاب هست، به مبارزات آیت‌الله جنتی از آغازین روزهای نهضت اسلامی تا سقوط رژیم پهلوی و مجاهدت‌های وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اختصاص دارد. فرازهایی چون قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، تبعید امام، جریان بازداشت‌ها و تحمل زندان‌های رژیم و تبعید به نقاط دورافتاده، وقایع منتهی به پیروزی انقلاب، قیام ۱۷ شهریور، هجوم عمال رژیم به حرم مطهر رضوی و … از جمله با اهمیت‌ترین سرفصل‌های پنجمین فصل کتاب هست. قسمت پایانی کتاب نیز دربرگیرنده اسناد منتشر نشده درمورد آیت‌الله جنتی هست که به نوبه خود از اهمیت شایان توجهی درون حوزه تاریخ انقلاب برخوردار هست.

کتاب «آیت‌الله احمد جنتی به روایت اسناد» با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه درون ۴۹۱ صفحه و به قیمت ۴۲ هزار تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و روانه بازار نشر شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *