ادعای رئیس شورای نظارت: نمایش «عشق ثگی» درون تقبیح نگهداری حیوانات خانگی هست

به گفته خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، نمایش «عشق ثگی» به کارگردانی امید غفاری از ۱۱ دی‌ماه روی صحنه رفته و پوشش چرم و قلاده‌ای که بازیگر این نمایش به تن دارد، بعضی اذهان را به سمت بردگی جنسی سوق داده هست.

سیدوحید فخرموسوی سرپرست تازه شورای نظارت و ارزشیابی بر تئاتر درون این زمینه به خبرنگار تئاتر گفت: متأسفانه برداشت‌ها از این نمایش و تفکر قالب آن اشتباهاست ما کارشناسان خود را ازبرای بازبینی و و خواندن و باز هم بازبینی دوباره کار درون حین اجرا فرستاده‌ایم و این تعابیر کاملاً زمین تا آسمان با آن چیزهایی که از این نمایش برداشت می‌شود، مغایر هست.

وی درون این باره مدعی شد: من حتی نظر کارشناسان را هم درون این رابطه می‌توانم منتشر کنم که این نمایش درون راستای تقبیح نگهداری سگ و گربه و حیوانات خانگی و ایجاد رابطه ها سرد درون زندگی‌هاست.

فخرموسوی درمورد کلیپ‌ها و تصویر‌هایی که از کار منتشر شده هست،‌ گفت:‌ بر اساس یک مصاحبه از بازیگر و قسمت‌هایی از کار که البته ناقص هم هست، نباید قضاوت کرد.

سرپرست شورای نظارت و ارزشیابی بر تئاتر گفت: متأسفانه دوستانی که از اجرا کلیپ تهیه کردند به برش‌هایی از کار بسنده کردند و من پیشنهاد می‌کنم کار دیده شود یا کلیپ‌ها و تصویر‌های مناسبی از کار تهیه شود تا این قضاوت‌ها از میان برود. ضمن اینکه نمایشنامه مدنظر ما به لحاظ محتوایی و نحوه اجرایی،‌ مورد بازبینی قرار گرفت و مشکل خاصی نداشت.

 

 

کارگردان «عشق ثگی»‌ هم گفته هست: کلیت قصه نمایش درمورد ماجرای نگهداری از حیوانات خانگی و حیوان‌آزاری هست ولی درون اجرا نمی‌خواستیم روی این مسأله مانور دهیم و این موضع را نقد کنیم بلکه ایده اولیه بر این این نکته استوار بود که افرادی که حیوانات خانگی دارند چقدر به این موجودات بها می‌دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *