الگوی پیشرفت باید همتراز با رقیب تمدنی ما به این معنی آمریکا تدوین شود

به گفته خبرگزاری فارس، جلسه کارگروه‌های تحقیق سند پایه الگوی پیشرفت با حضور آیت‌الله محمدمهدی میرباقری رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم برگزار شد.
درون این نشست آیت الله میرباقری با تاکید بر اهمیت الگوی پیشرفت افزود: الگوی پیشرفت جمهوری اسلامی باید هم تراز با رقیب تمدنی ما به این معنی امریکا تدوین شود. درون الگوی پیشرفت باید نگاه تمدنی باشد و نگاه صرفاً منطقه‌ای نباشد.
درون ادامه حجت الاسلام غنایی معاونت فرهنگستان با اشاره به کلیاتی از شکل گیری کارگروه ها و فعالیت های آن ها، به معرفی کارگروه های سه گانه پرداخت و گفت:گروه های اصلاح و ترمیم، کارگروه نظریه پیشرفت و کارگروه گفتمان سازی که آقایان رضایی، مهدیزاده و مظفری مسئولیت کارگروه های گفته شده را برعهده خواهند داشت.

حجت الاسلام حسین مهدیزاده هم به گزارشی از مسیر کاری که درون مورد نظریه انجام شده هست و افزود: رهبر معظم انقلاب درون دو دهه گذشته با دغدغه ایجاد قاعده مندی و هماهنگی درون حرکت انقلاب اسلامی، تمام تلاش خود را کرده اند که هماهنگ و آینده‌نگرانه «حرکت کردن» را به جامعه بیاموزد، ایشان درون این فرآیند عقلانیت اجتماعی ایران اسلامی را ابتدا از موضوع نهضت نرم افزاری شروع نموده و سپس درون تفصیل گفتمان، حوزه های فقاهتی را به تولید فقه حکومتی، دانشگاه و علوم عقلی را به تولید علم بومی و سپس علم دینی و نظام حاکمیت را به تولید الگوی پیشرفت دعوت کرده اند.
حجت الاسلام حسن کربلایی نیز به عنوان دبیر کارگروه اصلاح و ارتقاء سند الگوی پیشرفت بیان داشت: این کارگروه درون دو نگاه کلان و خرد به سند الگوی پیشرفت فعالیت خواهد داشت. درون نگاه کلان به تحقیق نسبت ها و اوزان مفاهیم موجود درون سند کار می گردد که خواهان ایجاد مدلی ازبرای تحلیل آن خواهیم بود. البته از آنجایی که تفکر فرهنگستان علوم اسلامی درون این قسمت مزیت نسبی دارد، اولویت فعالیت های کارگروه نیز این قسمت خواهد بود. درون نگاه خرد به تحقیق عناصر و اجزای سند الگوی پیشرفت کار می گردد و کارگروه تلاش می کند که بر اساس مدل ایجاد شده به اصلاح و بهینه سند الگوی کار کند.
درون آخر آیت الله میرباقری بر چابکی ساماندهی کار به جهت رسیدن به هدف درون وقت بندی های لازم تاکید داشت و اصلاح ساختار و برنامه را جزو ملاحظات کار برشمرد.
وی ادامه داد: مباحث باید درون راستای سند تدوین شده باشد و مباحث نظری فرهنگستان به ادبیات سند ارائه شده هماهنگ باشد تا تفاهم بهتر صورت پذیرد.
انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *