حذف خرج صدور ویزای عراق ازبرای زائران ایرانی از ۲۰ فروردین ۹۸

به گفته خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، لغو روادید میان ایران و عراق یکی از موضوعاتی هست که همواره میان دو کشور مورد بحث و تحقیق قرار داشته هست و مسؤولان کشورمان درصدد حذف آن بودند، تا جایی که حتی امسال نیز پیش از برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی، دبیر ستاد مرکزی اربعین درون جلسات مختلف با مسؤولان عراقی خواستار لغو روادید ایران و عراق شد که درون آخر سمت عراقی این موضوع را نپذیرفت.

درون روزهای گذشته درون مسافرت روحانی رئیس جمهور کشورمان به عراق، درون مذاکراتی با سمت عراقی ابتدا ایران از لغو خرج ویزای ایران ازبرای زائران و مسافران عراقی به ایران خبر داد و پس از آن نیز سمت عراقی دستور حذف خرج روادید ازبرای زائران ایرانی به عراق را صادر کرد.

مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت درون گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به برداشته شدن خرج روادید ایران و عراق درمورد وقت اجرای حذف خرج روادید میان دو کشور، اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار هست از ۲۰ فروردین‌ماه سال آینده صدور روادید عراق ازبرای زائران ایرانی مجانی شود که با این کار به طور حتم شاهد کاهش خرج‌های مسافرت به عتبات خواهیم بود.

به گفته فارس، هم‌اکنون خرج ویزای عراق ازبرای زائران ایرانی ۴۱ دلار هست که با برداشته شدن این خرج قیمت مسافرت به عتبات نیز تقلیل خواهد یافت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *