روایتی از یک گیم بچگانه که به جنایت منجر شد

به گفته خبرگزاری فارس، «گیم دروغ» نوشته روت‌ور با ترجمه هانیه دوست‌اوشانی از سوی انتشارات علمی منتشر شد.

روت ور، نویسنده این کتاب، متولد سال ۱۹۷۷ درون انگلستان و فارغ‌التحصیل دانشگاه منچستر هست. روت ور درون حال حاضر یکی از نویسندگان مطرح انگلستان هست. نخستین کتاب وی با عنوان «درون یک جنگل تاریک تاریک» درون سال ۲۰۱۵ منتشر شد که به سرعت جای خود را درون میان مخاطبان گشود و به عنوان کتاب محبوب و پرفروش درون انگلستان و آمریکا شناخته شد. روت ور پس از کتاب «درون یک جنگل تاریک تاریک کتاب» جدیدش با عنوان «زنی درون کابین  شماره۱۰» را درون سال ۲۰۱۶ به نگارش درآورده و به چاپ رساند.

کتاب «زنی درون کابین ۱۰» محبوبیتی بیش از اثر اول وی داشت و به زودی درون فهرست کتاب‌های پرفروش دنیا و با اهمیت‌ترین آنها به این معنی نیویورک‌تایمز قرار گرفت. وی شیفته آگاتا کریستی بوده و درون آثارش به سبک وی نزدیک می‌شود.

«گیم دروغ» با یک راز شروع می‌شود. رازی که سبب شده هست چهار زن که ۱۷ سال پیش درون دبیرستان همکلاسی بوده‌اند، پس از همه اینهمه سال دور هم درون خانه درون حال ویرانی یکی از آن چهارنفر جمع شوند و تصمیم بگیرند که چه باید بکنند.

نکته با اهمیت درمورد رمان گیم دروغ این هست که این رمان سرشار از تعلیق هست. همه قصه‌ها و ماجراها درون پرده‌ای از ابهام قرار دارند و خواننده تا انتهای رمان را نخواند متوجه اصل قضیه نمی‌شود و همین یکباره دریافتن قضیه، سبب شوک بزرگی می‌شود. شوکی ناشی از اینکه خواننده به هیچ‌وجه حدس نمی‌زده قصه از چه قرار بوده هست. پلات اصلی این رمان بر این موضوع بنا نهاده شده هست که گیم‌های خطرناکی که احتمالا شما درون نوجوانی انجام می‌دهید درون آینده ممکن هست به شکل جدی شما را دچار دردسر کند و زندگی خود و خانواده‌تان را به خطر بیاندازد.

یک ویژگی جالب رمان «گیم دروغ» این هست که یکی از این ۴ دختر، دختری مسلمان به نام فاطیماست که با همسر خود علی زندگی می‌کند، شرح ماجرای حجاب انتخابی فاطیما و مشکلاتی که وی به عنوان یک مسلمان درون میان غیر مسلمانان دارد، یکی از نقاط جذاب این رمان به خصوص ازبرای مردم کشور ما می‌تواند باشد.

درون بخشی از این رمان می‌خوانیم: «صدای مری توی سرم با صدای گام‌هایم درون پیاده‌رو درون هم می‌آمیخت، تقریبا داشتم می‌دویدم و از سالتن فرار می‌کردم گریه‌های فریا تبدیل به ضجه شده بود و هرچه بیشتر جیغ می‌زدم قدم‌های من تندتر و بلندتر می‌شد…»

رمان «گیم دروغ» نوشته روت ور با ترجمه هانیه دوست‌اوشانی از سوی انتشارات علمی با قیمت ۳۹۵۰۰ تومان درون ۳۵۰ صفحه منتشر شده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *