زن روز گذشته و امروز درون کتاب «زنی درون جزیره گمنام»

به گفته خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «زنی درون جزیره گمنام» اثر زهرا زواریان درون نوبت چاپ ششم منتشر شد.

براساس این گفته، این قصه بلند درون ۴ فصل تدوین شده هست که فصل اول آن نام ندارد، ولی فصل‌های دیگر آن با نام‌های درون جزیره، گزارشی از الواح و روایت راوی نوشته شده هست.

درون این رمان روایتی از زن روز گذشته درون سده‌های پیش از میلاد مسیح با روایت‌هایی از یک زن امروزی همراه می‌شود.

راوی این قصه، یک پروفسور مرد هست که خود سرپرست گروهی از باستان‌شناسان هست. قصه از این قرار هست که گروهی از باستان شناسان درون جزیره‌ای حوالی مصر مشغول حفاری و جستجوی بقایای انسان بودند که جسد زنی را درون آنجا پیدا می کنند که درون حالی که مربوط به صدها سال قبل از میلاد مسیح هست ولی سالم باقی مانده هست.

معمای این قصه همین هست که چگونه پس از گذشت سال‌ها جسد کاملاً سالم هست! به همین قصد گروهی از باستان‌شناسان ایرانی از سمت یونسکو دعوت می‌شوند که به همراه این پروفسور، این معما را حل کنند. درون جستجوهای انجام شده، لوح‌هایی از این زن پیدا می‌شود و قصه زندگی این زن از لابه‌لای این لوح‌ها روایت می‌شود.

درون بخشی از کتاب می‌خوانیم: عده زیادی شیون مرا دیدند و با گریه من اشک ریختند. زمانی سارنا را داخل خاک گذاشتیم انگار مادری را از دست داده بودیم. اشک به چشم‌های همه مسیر یافته بود. حسی پاک و ناشناخته ما را درون بر گرفته بود. حسی که هم آشنا بود هم بیگانه. هیچ‌کدام از ما چنین لحظه‌ای را تجربه نکرده بودیم. چه نسبتی میان ما و سارنا برقرار شده بود؟

به چه دلیل دکتر کارلوس اشک می‌ریخت! سارنا را داخل خاک گذاشتیم و بنای یادبود ازبرای وی بنا کردیم. روی تکه چوبی تصویر سارنا حک شده بود. روی آن نوشته بود: اسطوره‌ای باور نکردنی.

کتاب «زنی درون جزیره گمنام» نوشته زهرا زواریان درون ۱۶۰ صفحه و با قیمت ۱۷۰۰۰ تومان، شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و نوبت چاپ ششم از سوی انتشارات قدیانی منتشر شده هست. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *