مجید مجیدی با «خورشید» می‌آید، نیکی کریمی با «آتابای»

 

به گفته خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، رابطه ها عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری عنوان کرد شورای صدور پروانه ساخت درون جلسه گذشته خود با ساخت ۴ فیلمنامه موافقت کرده هست. 

بدین ترتیب، فیلمنامه‌های «پوشش شخصی» به تهیه‌کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد،کارگردانی و نویسندگی امیرعباس ربیعی و «کاغذ شطرنجی» به تهیه‌کنندگی،کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی ساخته می شود. «روباه» آخرین ساخته سینمایی افخمی هست که ۵ سال قبل روی پرده رفت. همچنین سال گذشته اخباری پیرامون تدوین مجدد «فرزند صبح» توسط وی منتشر شد ولی فرجامی نداشت. (+)

آخرین ساخته نیکی کریمی درون مقام کارگردان مانند افخمی به ۵ سال پیش و کلیپ «شیفت شب» باز می‌گردد. حال وی فیلمنامه‌ای از هادی حجازی‌فر به نام «آتابای» را تهیه‌کنندگی و کارگردانی خواهد کرد.

فیلمنامه دیگری که موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کرده، «خورشید» به نویسندگی مشترک مجید مجیدی و نیما جاویدی (کارگردان کلیپ سینمایی «سرخ‌پوست») هست که تهیه‌کنندگی و کارگردانی‌اش را مجید مجیدی بر عهده دارد.

آخرین ساخته مجیدی به نام «آن‌سوی ابرها»‌ درون هندوستان و با بازیگران هندی ساخته شد، این کلیپ گرچه اکران موفقی درون هند و ایران نداشت ولی بازیگر آن «ایشان خاطر» توانست جایزه «بهترین هنرپیشه مرد تازه‌کار» را از شصت و چهارمین «جوایز کلیپ‌فِر» که به اسکار هندوستان شهرت دارد دریافت کند. (+)

وی پیش‌تر عنوان کرده پس از فیلمی که درون ایران می‌سازد (خورشید)، دوباره راهی هندوستان می شود تا «معدن زغال‌سنگ» را درون این کشور آسیایی مقابل دوربین ببرد. (+)

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *