محمدعلی کشاورز پیام روز ملی هنرهای نمایشی را امضاء کرد

به گفته خبرگزاری فارس، شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی عصر روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷  به ملاقات محمدعلی کشاورز رفت و درون این ملاقات کشاورز پیام خود به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی را امضاء کرد.

درون این ملاقات پوستر روز ملی هنرهای نمایشی درون سال ۹۸  نیز توسط این هنرمند شناخته شده تئاتر و سینمای ایران رونمایی شد.

درون ابتدای این ملاقات مدیرکل هنرهای نمایشی جویای احوال محمدعلی کشاورز شد و گفت: هرچقدر وقت می‌گذرد ما بیشتر متوجه می‌شویم که چقدر به حضور، انرژی، لبخند و توصیه‌های شما خواهان هستیم. چقدر نسل شما بزرگواران به هنرهای نمایشی ما غنا و هویت بخشیده هست و این بنا مدیون ستون‌های محمکی هست که شما پی‌ریزی کردید.

کرمی به ثبت روز ملی هنرهای نمایشی از سال ۹۶ درون تقویم رسمی کشور اشاره کرد و افزود: همانصورت که اطلاع دارید هفتم فروردین با ۲۷ مارس برابر هست و از سال ۱۹۶۱ درون تقویم میلادی به عنوان روز جهانی تئاتر شناخته می‌شود. چند سالی هست که تلاش شده این روز با مولفه‌های ملی و ایرانی پاس داشته شود. افتخار ماست که پیام روز ملی هنرهای نمایشی درون سال ۱۳۹۸ از سوی شما ازبرای خانواده تئاتر صادر شده هست و امیدوارم نوروز ۹۸ آغازی ازبرای اتفاقات خوب درون عرصه تئاتر باشد.

درون این ملاقات محمدعلی کشاورز نیز با ابراز خرسندی از ثبت روز ملی هنرهای نمایشی گفت: باید اینگونه اتفاق‌ها را به فال نیک گرفت‌ تا تئاتر به مردم بیشتر نزدیک شود. امروز تئاتر درون سراسر ایران باید با نگاه شکوفای جوانان، بالنده و پویا شود.

وی درون همین باره افزود: نخستین توصیه من به بچه‌هایی که به خانواده تئاتر می‌پیوندند نجابت داشتن هست، مسئله دوم مطالعه درست و خوب ادبیات این مملکت هست. نکته دیگر این هست که باید جای جای مملکت‌شان را ببینند و بشناسند و با فرهنگ‌های مختلف آشنا شوند.

 

بازیگر نمایش «لبخند باشکوه آقای گیل» ادامه داد: ما نباید صرفاً به کسانی که پیش از این بوده‌اند بسنده کنیم، باید جوانان دست به قلم را دید و از آن‌ها خواست که از مسائل مختلف انسانی سخن بگویند. بچه‌های جوانی که تئاتر کار می‌کنند به هنر این مملکت بدهکارند و باید نویسندگانی خوب، بازیگرانی خوب، کارگردانانی خوب و طراحانی خوب باشند چون منبعی غنی از ادبیات درون دسترس‌شان هست که می‌توانند به مدد آن، مردم را به سالن‌های تئاتر بکشانند. مطمئن باشند درصورتیکه این شکل تلاش و کوشش کنند دولت هم به آن‌ها کمک خواهد کرد.

درون این ملاقات که به بهانه امضای پیام روز ملی هنرهای نمایشی و رونمایی از پوستر این رویداد اتفاق افتاد، حمید نیلی، مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران نیز شهرام کرمی را همراهی کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *