مدیرمسئول «شرق»: تصمیمات تازه «فعلا» روزنامه‌ها را از تعطیلی نجات داد

«مهدی رحمانیان» درون گفت‌وگو با خبرنگار رسانه خبرگزاری فارس درمورد جزئیات جلسه با حضور جهانگیری (معاون اول رئیس‌جمهور) گفت: تا به حال جلسات بسیاری تشکیل شده ولی عمدتا خیلی فایده‌ای نداشته و بی‌حاصل بودند ولی شکر خدا  جلسه گذشته با آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور جلسه خوبی بود و به نتایج خوبی نیز رسیدیم.

وی ادامه داد: یکی از تصمیم‌هایی که گرفته شد این بود که محموله‌های کاغذی که پیش‌تر با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری شده‌اند و درون گمرک قرار دارند ظرف یکی دو هفته آینده ترخیص شوند و درون اختیار رسانه‌هایی قرار بگیرد که آن وقت خرید انجام داده بودند. 

رحمانیان افزود: تصمیم دوم دیگری که درون این زمینه گرفته شد این بود که تا وقت رسیدن به یک شرایط مناسب، کاغذ درون گروه کالاهای اساسی باقی بماند و این ماندگاری تا زمانی که شرایط فراهم باشد، ادامه داشته باشد و امیدوارم که همین تصمیمات التهاب موجود درون حوزه کاغذ مطبوعات را که با بقای آنها ارتباط مستقیم دارد را فروکش کند.

مدیر مسئول روزنامه «شرق» همچنین درمورد پیشنهاد معاونت مطبوعاتی نیز عنوان داشت: آقای خدادی اعتقاد داشتند که درون جریان تیراژ روزنامه‌ها ما باید درون پی راستی آزمایی باشیم. بعضی از نشریات تیراژهای غیرواقعی عنوان می‌کنند و به سرعت کاغذی که با ارز دولتی دریافت کرده‌اند را درون بازار آزاد می‌فروشند. این نکته بسیار مهمی هست. مثلا ایلام چند رسانه با چه میزان تیراژ دارد که چندین تن کاغذ داده‌اند و حدود نیم ساعت پس این کاغذها درون بازار آزاد فروخته شده هست. 

وی درون جواب به این سوال که آیا این تصمیم‌ها می‌تواند منجر به بقای روزنامه‌های درون آستانه ورشکستگی شود یا خیر؟ گفت: این تصمیمات به صورت مقطعی اوضاع را بهتر می‌کند و می‌تواند اوضاع روزنامه‌ها را به یک ثبات نسبی برساند. ولی این تصمیمات باید ادامه‌دار باشد تا حیات نشریات را به خطر نیاندازد. البته با همین تصمیم‌ها هم روزنامه‌ها نمی‌توانند صفحات حذفی خود را برگردانند ولی حداقل می‌توانند با همین شرایط ادامه بدهند. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *